Szkolenie F-gazowe dotyczy ustawy, która mówi że tylko odpowiednio przeszkolony personel może serwisować i montować jednostki posiadające fluorowane gazy cieplarniane. Czyli każdy, kto ma do czynienia z klimatyzacją powinien niestety posiadać takie uprawnienia personalne.

Dzięki współpracy Akademii Klimatyzacji z ośrodkowiem szkoleniowym zatwierdzonym przez UDT jesteśmy w stanie zagwarantować pełną zdawalność egazminów i konkurencyjne ceny.

Więcej na temat szkolenia f-gazy przeczytasz tutaj.

Poniżej nagrałem dla Ciebie filmik, na którym wyjaśniam co to jest szkolenie f-gazowe i czym różni się od mojego szkoleni:

 

 

Szkolenie fizyczne odbywa się w Tychach (woj. Śląskie) w sali szkoleniowej, w której do naszej dyspozycji jest urządzenie o mocy 2.5kW lub 3.5kW.

Szkolenie składa się z wiedzy teoretycznej, na której wyjaśniam podstawy działania klimatyzacji oraz opowiadam o narzędziach i materiałach.

Obowiązkowo jest także część praktryczna, w której każdy uczestnik będzie sam robił połączenie kielichowe, bo uważam, że jest to podstawa, nauczę Cię używania pompy próżniowej, dynamometrów i innych rzeczy, które będziesz musiał każdorazowo wykonać na montażu.

Moje szkolenie pozwala Ci montować urządzenia wszystkich producentów dostępne na polskim rynku. Należy jednak mieć na uwadze, że firmy takie jak np. LG czy Samsung, czyli jedne z najpopularniejszych modeli ze średniej półki cenowej czasami* wymagają ukończenia własnego szkolenia akredytacyjnego. Taka akredytacja przyznawana jest standardowo na okres jednego roku.

*dlaczego napisałem tłustymi literami czasami? Ponieważ nie zdarzyła nam się jeszcze taka sytuacja... Ale powoli.. o co chodzi z tą akredytacją..?

Akredytacja to pozwolenie danego producenta np. LG lub Samsung na montowanie ich urządzeń. Dostajesz od nich certyfikat ukończenia szkolenia na którym jest napisane, że jesteś autoryzowanym instalatorem. Jeśli urządzenie jest niesprawne i pojawi się konieczność wymienienia jakiejś części, to Twój dystrybutor, od którego którego kupujesz urządzenia powinien sprawdzić, czy faktycznie masz autoryzację i możesz montować te urządzenia. Tak się nam jednak jeszcze nigdy nie zdarzyło, a urzadzenia bierzemy od różnych dystrybutorów.

Nie będę wymieniał z marki, ale jedno ze szkoleń akredytacyjnych, to zwykła żenada, gdzie przyjeżdżasz zmarnować cały dzień i posłuchać o nowościach w ofercie, zjeść obiad a potem prowadzący opowiada o teorii montowania klimatyzacji. Na takim szkoleniu raz spotkałem kilka osób, które zastanawiały się, czy poradzą sobie z montażem klimatyzacji - nie miały o tym zielonego pojęcia - i oczywiście otrzymały akredytację, bo nie kończyło się to żadnym testem.. Smutne, ale tak to właśnie wygląda..

Wydajemy taki sam certyfikat, jak wszystkie firmy szkolące w tym zakresie, czyli  certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.

W związku ze zmianami przepisów w UE, do których Polska się ostatnio dostosowała, niedługo wymagany będzie certyfikat F-gazowy, który wydawany jest przez UDT (Urząd Dozoru Technicznego).

Inspekcje z UDT będą miały możliwość kontrolowania miejsc montażu - jednak będzie to na pewno tylko w dużych zakładach, bo nie wyobrażam sobie, żeby wpadali z niezapowiedzianą kontrolą do kogoś do mieszkania :)

Jeśli czujesz się na siłach, to zalecam rozpoczęcie od najmniejszych urządzeń, czyli 2,5 i 3,5kW. Mają one rurki miedziane o małej średnicy, na których przećwiczysz sobie zginanie i nabędziesz obycia.

Po kilku takich montażach sugeruję dopiero zabranie się za jednostki o mocy 5 i więcej kW.

Szkolenie VIP jest przeznaczone dla klientów, którzy nie chcą czekać aż zbierze się gruba kilku osób, dla których będzie się opłacało zorganizować szkolenie fizyczne.

W zależności od aktualnego okresu w pracy mogę Cię zaprosić:

  • do sali szkoleniowej
  • na montaż do mojego klienta
  • na montaż u Ciebie w domu/firmie na terenie Polski

Wszelkie warunki tego szkolenia są do dogadania. Koszt zaczyna się od 3.000zł netto

Standardowy kurs internetowy odbywa się w formie video, za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dodatkowo, w zależności od wykupionego pakietu, dostajesz także dostęp do plików z umową, arkuszy kalkulacyjnych itp...

Czy w taki sposób jesteś w stanie się czegoś na prawdę nauczyć?

Gwarantuję Ci, że nauczysz się dużo więcej niż na większości wyjazdowych szkoleń w Polsce organizowanych przez najróżniejsze firmy. Skąd taka pewność? Bo byłem na takich szkoleniach i doskonale wiem, że ciężko się na nich czegoś nauczyć. Prowadzą je osoby nie przygotowane do dzielenia się swoją wiedzą, które zalewają Cię zupełnie nie potrzebną teorią, a zajęcia praktyczne to około 20%, podczas których praktyka polega na staniu przy urządzeniu, przy którym wykładowca opowiada co się robi.

Jak to wygląda na moim kursie?

Nie musisz nigdzie wyjeżdżać, bo oglądasz kurs przed komputerem, a wiedzę możesz powtarzać dowolną ilość razy, w dowolnym miejscu (nawet na montażu - na telefonie lub tablecie).

Teorię ograniczyłem do minimum - dowiadujesz się tylko tego, co Ci się przyda. Nie zaśmiecam Twojej głowy niepotrzebnymi informacjami.

Teoria i praktyka stanowią po około 50% zawartości kursu, czyli proporcje są mocno zachowane.

Ale jak to praktyka - przed komputerem..?

Tak! I gwarantuję Ci, że obserwując część praktyczną nauczysz się dużo więcej, a dodatkowo jeśli będziesz miał kawałek rurki, nóż i kielicharkę żeby przećwiczyć najważniejszy element - robienie kielichów, to wyrośnie z Ciebie fachowy montażysta :) Podczas części praktycznej kursu zapraszam Cię do mieszkania, w którym montujemy jednostkę 5kw. Podczas montażu dokładnie pokazuję Ci każdą czynność i opowiadam, dlaczego robię to tak, a nie inaczej. Gdybyś nie wiedział, mam za sobą 8 lat doświadczenia, więc mam swoje triki i sposoby na ułatwianie montażu, którymi chętnie się z Tobą dzielę.